ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14688331
*
nr 1468 8331
Spegel
Förgylld ram. 63x51 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:22:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 11:57:42
1
100 kr
19/5 12:07:21
1
Vinnande bud
24/5 18:14:18
2
150 kr
24/5 18:14:18
1
200 kr (Budbetjänt)
24/5 18:15:08
2
250 kr
24/5 18:15:08
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1468 8331
Spegel
Förgylld ram. 63x51 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 11:57:42 | 1 | 100 kr |
19/5 12:07:21 | 1 | Vinnande bud |
24/5 18:14:18 | 2 | 150 kr |
24/5 18:14:18 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
24/5 18:15:08 | 2 | 250 kr |
24/5 18:15:08 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23